Beskrivning
En mycket fin Dressyrsadel!
Är dock osäker på tum, men skulle gissa vid 17-17,5. (Hittar ingenstans på sadeln) samma gäller bomvidden..
Jag har haft denna sadel på en connemara ponny som vi tillslut insåg inte passar. Längden blev lite för lång och det blev lite tajt framme vid bomvidden men han var lite åt det större hållet då.
Sadeln är svart och skön att sitta i. Det är ett märke som syns bak på sadeln då det suttit en namnlapp där, men går säkert att få bort på något vis. Sadeln är sparsamt använd.
Om du tror att det skulle kunna vara något för dig så är du varmt välkommen att höra av dig vid mer information. Finns möjlighet att komma & kolla på sadeln här. Finns i Örnsköldsvik.🌸
Kontakta mig först här på Hästnet så svarar jag så fort jag kan. Om ni inte når mig här så kan ni skicka ett SMS på ****** 23 75😊