Fina kvalitetsridstövlar av märket Ariat. De är i storlek 37.5 Fodrade med primaloft, enda stövlar jag aldrig frusit med! Men ändå inte för varma på sommaren. Knappt använda. Se bilderna, de är i finfint skick! Finns i Sandhult utanför Borås eller skickas mot portokostnad.
En superskön dressyrsadel i riktigt fint skick. Syntet med bra grepp, lättskött, lätt. Den senaste modellen från Wintec Isabell Werth New. Riktigt skön att rida i! Utbytbara järn för att kunna ändra bomvidden efter hästen.
Ett kvalitetsbett från Sprenger av materialet Sensogan. Tre-delat D-rings bett. Strl 12cm Jag har ett till exakt likadant om nån är ute efter flera. Finns i Sandhult utanför Borås
Ett par knappt använda vinröda helskodda ridbyxor från JH Collection i strl 140. Det finns ett par exakt likadana i strl 40 dam om det är av intresse, för 350:- Färgen på bilden stämmer inte överens med verkligheten.. De är mörkt mörkt vinröda. Finns i Sandhult utanför Borås
Ett anatomiskt träns från PS of Sweden i svart läder med blingbling pannband strl full. Finns i Sandhult utanför Borås
Helt nytt svart sidepull, bettlöst träns i strl full. Finns i Sandhult utanför Borås